Spijkernisse, Netherlands

Basisschool Het Overbos breidt uit met twee nieuwe lokalen

Foto: Wil van Balen
Linsay Posthumus | 4 oktober 2024 10:00 | 4 oktober 2024 09:53
Oostvoorne – Basisschool Het Overbos heeft er twee nieuwe klaslokalen bij. Dankzij een snelle en duurzame oplossing, waarbij hergebruikte lokalen uit Scandinavië werden ingezet, is de school nu klaar voor de toekomst.

Donderdag 3 oktober werd de uitbreiding feestelijk geopend in het bijzijn van leerlingen, ouders, het schoolbestuur en wethouder Robert van der Kooi.

Feestelijke opening tijdens Kinderboekenweek

De opening vond plaats tijdens de Kinderboekenweek, waardoor de kinderen passend bij het thema "Lekker eigenwijs" een pakket met (voor)leesboeken ontvingen. Sinds 1 oktober krijgen de beide groepen 6 al les in de nieuwe ruimtes, die functioneren als een zelfstandig gebouw, compleet met entree, pantry en toiletgroep.

Snelle realisatie door hergebruik

Wethouder Van der Kooi benadrukt het belang van de uitbreiding: "Na een zorgvuldig participatietraject heeft het college vlak voor de zomervakantie de opdracht gegeven om deze noodlokalen te realiseren. Het is fantastisch dat we dit op zo’n korte termijn hebben weten te regelen, zodat alle groepen weer in een eigen lokaal les kunnen krijgen." De houten klaslokalen zijn als legoblokken geïmporteerd door het bedrijf Reboxd. Dit zorgt niet alleen voor hergebruik van materialen, maar ook voor een snelle en betaalbare oplossing.

Prettige samenwerking

De duo-directeuren van Het Overbos, Esther Rijnsdorp en Louise de Jong, zijn enthousiast over de uitbreiding: "Het is een enorme vooruitgang dat we de middenruimte niet langer hoeven in te zetten als lokaal. Bovendien geeft de houten gevel een moderne, natuurlijke uitstraling die perfect past in onze bosrijke omgeving. De samenwerking met Reboxd en bouwbedrijf Rijk, die meedachten en ons ontzorgden, hebben we als zeer prettig ervaren."
Foto: Melchior Overdevest voor Reboxd BV

Meest gelezen

Grootse hulpinzet na aantreffen kinderstep

Mirjam de Neeff | 25 april 2025

Gewonde aangetroffen na melding van schietpartij

Mirjam de Neeff | 24 april 2025

Iduna Bink pakt de winst op NK onder begeleiding van Hellevoetse coaches

Perry van Brandwijk | 23 april 2025

Lees ook

Lesprogramma 80 jaar vrijheid: ‘Leren ...

Voorne-Putten - In 2025 is het tachtig jaar geleden dat Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetti...

Abbenbroek viert 50 jaar Koningsdag én ...

Abbenbroek – Een feestelijke mijlpaal én een frisse start: Koningsdag 2025 wordt voor Abbenbroek ...

Rob van der Waal (ONS): ‘In de lokale ...

Nissewaard - Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politiek ...

Oproep: SPARK G-Team zoekt oud-sporters ...

Spijkenisse – Het SPARK G-Team viert dit jaar haar 30-jarig jubileum en doet een warme oproep aan ...

Frits de Reus (Inwoners Belang Voorne): ...

Voorne aan Zee - Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale polit...

Feestelijke Koningsspelen op basisschool...

Zuidland - Vol enthousiasme gingen de kinderen van basisschool De Vlasbloem vanochtend van start met...