Spijkernisse, Netherlands

Snelheidsaanpassingen op de A15

Foto: Pixabay
Marvin Don | 3 oktober 2024 11:30 | 3 oktober 2024 11:16
Regio - Rijkswaterstaat heeft naar aanleiding van de recente verkeerssituatie besloten extra maatregelen te nemen om de doorstroming te bevorderen en verkeersveiligheid te waarborgen.

Op maandag 30 september 2024 is de plusstrook (3e rijstrook) op de A15 ter hoogte van Rozenburg opgeheven om ruimte te maken voor de aansluiting met de A24, de nieuwe Blankenburgverbinding, die op 7 december 2024 wordt geopend.

Zo wordt op de A15 richting de Rotterdamse haven de maximumsnelheid vanaf de Botlektunnel beperkt tot 90 kilometer per uur. Tijdens de ochtendspits, van 06.00 tot 09.00 uur, wordt deze snelheid verder verlaagd naar 70 kilometer per uur. Matrixborden langs het traject geven de geldende snelheden en waarschuwen het verkeer met een verdrijvingspijl bij de wegversmalling.

Deze maatregelen zijn bedoeld om automobilisten attent te maken op de situatie en de verkeersdoorstroming te verbeteren. Rijkswaterstaat houdt de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en zal, indien nodig, verdere kleine aanpassingen doorvoeren. Verkeer moet tot 7 december rekening houden met extra reistijd.

Momenteel geldt er op de A15 richting de haven een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur op de plaats waar de plusstrook is verdwenen. Op een klein gedeelte is de snelheid zelfs beperkt tot 70 kilometer per uur. De algemene snelheidsbeperking van 90 kilometer per uur richting de haven is al van kracht. Vanaf donderdag 3 oktober wordt ook de snelheidsverlaging in de spits ingevoerd.

De ingebruikname van de A24 zal het verkeerspatroon in de regio veranderen, waardoor er minder verkeer wordt verwacht op dit deel van de A15. Dit maakt het mogelijk dat de plusstrook bij Rozenburg definitief komt te vervallen.

Meest gelezen

Gedeeltelijke zonsverduistering op 29 maart 2025

Marvin Don | 28 maart 2025

Man zwaargewond bij steekpartij in Spijkenisse, verdachte aangehouden

Marvin Don | 26 maart 2025

Kalknacht Brielle 2025: 'De kroegen zaten vol'

Elaine Poldervaart | 1 april 2025

Lees ook

Henk Abrahams (CDA): ‘Blijf dichtbij j...

Voorne aan Zee – Binnen een jaar zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politiek voo...

1 april-viering in Brielle: ‘Brielle z...

Brielle - De 1 april-viering in Brielle is in volle gang. Het spel begon vanochtend voor het stadhui...

Kalknacht Brielle 2025: 'De kroegen zat...

Brielle- De Kalknacht in Brielle is een traditie die al eeuwen standhoudt en teruggaat tot 1 april 1...

Vrijwilligers gezocht voor Koningsdag 20...

Hellevoetsluis - De voorbereidingen voor Koningsdag 2025 in Hellevoetsluis zijn alweer begonnen. Net...

De Feel Good Fair van De Lichte Wereld &...

Hellevoetsluis - Gisteren organiseerde Samantha Harteveld van De Lichte Wereld opnieuw een Feel Good...

Suikerspinnen en botsauto's op de Briels...

Brielle - Vandaag is de laatste dag van de kermis in Brielle. Zes dagen lang stond het parkeerterrei...