Spijkernisse, Netherlands

Nationale Pannenkoekdag: ‘Om jongeren en ouderen te verbinden’

Opa en kleindochter genieten samen van het moment. Foto: Linsay Posthumus
Spijkenisse – Vandaag is het weer zover: de achttiende editie van Nationale Pannenkoekdag. De basisschool Mgr. Bekkerschool en Stichting Wijkgroep Groenewoud sloegen de handen ineen voor een actie.
Linsay Posthumus | 4 april 2025 16:12 | 4 april 2025 16:12
De Mgr. Bekkerschool viert deze nationale dag door middel van pannenkoeken eten en spelletjes doen met ouderen uit de wijk. Ook de opa's en oma's worden betrokken bij deze bijzondere dag. 'Om leerlingen bij te brengen dat dit goed is en erbij hoort’, aldus Samantha Rojas Garcia, gymjuf op de Mgr. Bekkersschool. De opa’s en oma’s brachten heerlijke pannenkoeken mee en aten ze gezamenlijk met de kinderen op. De eenheid tussen opa's en oma's was goed te merken en er werd volop genoten van de pannenkoeken en het contact tussen grootouders en kleinkinderen. ‘Superleuk voor de kinderen dat opa en oma komen kijken op school’, aldus een enthousiaste opa.

Pannenkoeken eten met Wijkgroep Groenewoud
Ouderen en jongeren met elkaar in verbinding brengen is het doel van Nationale Pannenkoekdag, en dat lukt zeker bij de basisschool Mgr. Bekkerschool in Spijkenisse. Hiervoor trokken zij samen op met Stichting Wijkgroep Groenewoud. Zowel de basisschool als de wijkgroep is te vinden in gebouw De Sleutel. ‘Wij doen veel voor ouderen, maar wij willen ook graag voor de jeugd klaarstaan. Je brengt nu eigenlijk groot en klein, senioren en kinderen, bij elkaar’, aldus Frans Wildenbeest, voorzitter van Stichting Wijkgroep Groenewoud.
Wijkgroep Groenewoud en leerlingen komen samen om pannenkoeken te eten en spelletjes te doen. Foto: Linsay Posthumus

Meest gelezen

Overleden vrouw gevonden in woning Hellevoetsluis, politie houdt verdachte aan op A4

Mirjam de Neeff | 16 april 2025

Dit is het Koningsdag-programma in Nissewaard!

Perry van Brandwijk | 15 april 2025

Stichting 7even: in actie tijdens de marathon voor een veilig thuis

Elaine Poldervaart | 16 april 2025

Lees ook

Feestelijke Koningsspelen op basisschool...

Zuidland - Vol enthousiasme gingen de kinderen van basisschool De Vlasbloem vanochtend van start met...

Vera Bik (GroenLinks): ‘In de raadzaal...

Nissewaard – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politie...

Zuidland maakt zich op voor een feesteli...

Zuidland - Over tien dagen is het zover: Koningsdag 2025. In Zuidland zijn de voorbereidingen al maa...

Gedichten over WO II van leerlingen De Z...

Rockanje – Ook dit jaar hebben alle leerlingen van groep 7 van basisschool De Zeewinde in Rockanje...

Herdenkingsjaar ‘80 jaar vrijheid’ v...

Brielle – Het herdenkings- en feestjaar '80 jaar vrijheid' in Voorne aan Zee is vanmiddag officiee...

Richard de Zoete (D66): ‘Politiek is e...

Voorne aan Zee - Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale polit...